неділя, 15 листопада 2015 р.

Як я друкувала листівки


Почту з того, що друк буває цифровий та офсетний, відрізняються вони технологіями, а звідси і вартістю та швидкістю виконання замовлення. За якістю вони не відрізняються один від одного, хіба що листівки з цифрового другу трохи яскравіше ;). Цифровий друк проводиться в основному на кольорових лазерних принтерах, для нього характерні оперативність - замовив та й за годину забрав, і можливість друкувати невеликим тиражем, починаючи від одного примірника. При цьому величина тиражу на собівартість одного примірника практично не впливає. При офсетного друку - чим вищий наклад, тим нижче собівартість одного примірника. 

Цифровий друк, який, на мій погляд, самий оптимальний для тих, хто просто хоче порадувати себе та своїх друзів. 


Тут не треба морочитися з форматами, колірними режимами та з розмірами зображення (головне, щоб зберігалася пропорція, якщо листівка 10 на 15 см, то й розмір зображення має бути у пропорції 1 до 1,5). 


Починаємо з того, що копіюємо зображення, яке хочемо бачити на листівці, на флешку та йдемо в найближчий копіцентр, у рекламі якого є "друкуємо листівки". Там вам запропонують бумагу для листівок, зазвичай це картон, який відрізняється товщиною та фактурою. Як правило, на одному аркуші розміщується 8 листівок розміром 10/15 см, тобто ви можете замовити 8 однакових, або 8 різних листівок, або 4 однакових і 4 різних, одним словом як вашій душі завгодно, платити ви все одно будете за цілий аркуш картону. І ще не забувайте сказати «Хочу, щоб колір був як на екрані комп'ютера» ;) Все це я випробувала на собі в двох копіцентрах, шалено боялася виглядати безглуздою, тому після «привіт» перше, що заявила – «я перший раз хочу роздрукувати листівки, у мене є лицьова і зворотна частина на флешці, погляньте, чи підходить )))» а далі все пішло як по маслу, тому що і в одному, і в іншому місці працювали чуйні хлопці, які не тільки без зайвих питань роздрукували при мені листівки, але й розповіли чому іноді ми на екрані бачимо одні кольори, а принтер друкує інші ))) Виявилося, що вся справа в колірних моделях – RGB та CMYK. Не буду заглиблюватися в цю тему, кому цікаво з легкістю зможуть знайти інформацію в інтернеті ;) Як виявилося, ці режими зовсім не страшні, і навіть якщо ви не знаєте, в якому режимі ваші зображення, це не завадить вам отримати відмінний результат, просто не забудьте про це сказати перед друком. 

Тепер про друку накладом більше 10 шт. у друкарнях (можна й в копіцентрі замовити такий тираж, але це буде дорожче, ніж у друкарні). Тут все трохи складніше, тому що друкарні вимагають вже готових макетів листівок - повністю підготовлених до друку зображень, що відповідають певним вимогам - розмір, колірна модель, наявність вильотів. Я друкувала тільки в одній друкарні – Wolf.ua, всі мої пізнання про підготовку макетів я вичитала в них на сайті, зізнаюся читала не один раз та не один день, і завантажуючи макет на їх сайт не все одразу виходило. Але все не так складно, як виглядає з першого погляду ;) Перш ніж напишу, як я готувала макет, хочу попередити, що все готувалося в фотошопі, як це робити в інших програмах я не знаю :( 

І так, 
Перше - розмір макета для листівки 10 на 15 см має бути 104/154 мм, 4 мм – це «вильоти» - те, що зазвичай обрізається. Можна відразу ж в розмірі зображення вказати 104 і 154 мм, але іноді й 4 мм мають значення, тому на світлинах, на яких 4 мм вплинуть на композицію, спочатку змінюю розмір на 100/150 мм, а потім дотачиваю по 4 мм та за допомогою інструменту «штамп» зафарбовую білі поля. Також в розмірі зображення міняємо, якщо треба, розширення на 300 пікселів на дюйм.

Друге – зміна колірного режиму (моделі) - Редагування - Перетворення профілю - вибираємо те, де є CMYK (він буває різний, у вольфі мені сказали, що не має значення який з них, головне, щоб був CMYK).Третє – формат файлу (pdf, psd) – міняємо його під час збереження, я завжди натискаю не  на "зберегти", а на "зберегти як", взагалі завела за правило зберігати оригінали, тому що іноді захопившись редагуванням, виходить чорт зна що ))) Ось і все, лицьова сторона готова! 

Але в листівці існує й зворотний бік ))) Зізнаюся, я не сильна в фотошопі, тому довго не заморочувалася, а, використавши інструмент «олівець» та «текс», просто в новому документі з розміром 104/154 мм та розширенням 300 пікселів на дюйм «від руки» намалювала зворотний бік листівки, а потім повторила з ним другий та третій крок як для лицьової сторони. 


Ну а далі замовлення листівок ;) На сайті всі кроки замовлення онлайн прості, вони не викликали ніяких питань, єдине що 1 листівка – це 1 замовлення. Листівки я отримала через 4 дні у відділення Нової пошти :)

Сподіваюся, що багато моїх букв будуть корисні, а якщо щось незрозуміло чи я щось упустила, пишіть, із задоволенням відповім!!!

16 коментарів:

 1. оочень познавательно! Юля, спасибо) все руки не доходят... а цена вопроса?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. В Вольфе 10 шт. - 39 грн., доставка Новой почтой бесплатно ;) а в копицентре 8 шт. что-то около 40 грн.

   Видалити
 2. Юлія, дякую за змістовну інформацію! У мене питання щодо Вольфу. Ти до них їхала в офіс із замовленням чи скористалася он-лайн замовлення? Просто в мене було стільки невдалих спроб зробити замовлення через сайт, що відбилася всіляка охота займатися цією справою:( Заздалегідь дякую за відповідь!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Лєна, замовляла он-лайн, головне правильно зробити макет, якщо помилка в макеті, то замовлення не приймається:) а ще саме в тебе не виходило?

   Видалити
  2. Зайти у власний кабінет. Вводжу пароль логін, а далі просто не пускають...

   Видалити
  3. Мені здається це треба звернутися до техпідтримки або відкрити новий кабінет ;)

   Видалити
 3. Юлю, дякую за такий корисний допис! І в мене стоїть завдання надрукувати друзям фото, що їм сподобались, тепер буду на канікулах цим займатись.

  ВідповістиВидалити
 4. Я друкую вдома на фотопапері високої щильності кольоровим лазерним принтером. А ти не знаєш що то за картон в них?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Не знаю, я так зрозуміла, що він буває різним. У Вольфі вказано що це мелована бумага. Дома я теж колись давно друкувала світлини, на жаль у мене вони достатньо швидко вигоріли :(

   Видалити
 5. Спасибо! Надо заняться!
  В Вольфе заказывала онлайн в прошлом году себе визитки, осталась довольна их работой, и обслуживанием, и ценами)

  ВідповістиВидалити
 6. Юля, дякую за цікаву інформацію. Не знаю чи дійдуть руки до такої творчості, але прочитати було дуже цікаво.

  ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...