понеділок, 15 липня 2013 р.

Прикраси для капелюшка

Ви носите капелюшки? Так? А у ваших капелюшків є прикраси? Ці питання стали крутиться у мене в голові, коли мене запросили стати дизайнером для завдання "Прикраса для шляпки". Не буду описувати свої почуття, коли прочитала, що я в Топі і мене запрошують стати дизайнером - захват, радість, хвилювання... Цей пост не про це, а тому що з цього вийшло!
Капелюшки... що це? головний убір? засіб захисту від сонця, вітру? модний аксесуар? на ці питання можна відповісти тільки дізнавшись їх історію!

У Стародавній Греції люди ходили з непокритою головою, але під час подорожей вони надягали низьку круглу фетровий капелюх з полями або покривали голови широкополими капелюхами під час польових робіт для захисту від сонячних променів.У середньовіччі найпопулярнішим головним убором були капюшони. Мали вони найрізноманітніші форми. Іноді кінець капюшона бував таким довгим, що звисав нижче пояса. Завдяки тому або іншому виду капелюхи в той час можна було визначити чим займався чоловік. Лікар, наприклад, носив берет, вчений - маленьку чорну шапочку, а нотаріус - боброву шапку. 
На Русі заміжні жінки взагалі не мали права ходити з непокритою головою. Тільки юним дівчатам дозволялося ходити з розпущеним волоссям, з вплетеними в них квітами.
З часом форма капелюхів змінювалася, з'являлися треуголки, циліндри, котолки... Але якою б не була форма капелюхи, її весь час намагалися прикрасити - пір'ям, хутром, стрічками та коштовностями. Капелюхи стали перетворюватися на предмети розкоші.
ХХ століття прославився радикальними змінами в моді. Протягом кількох десятиліть жіночі головні убори величезних розмірів втратили великі розміри. Замість хутра і дорогоцінного каміння їх стали оздоблювалися декоративною вишивкою і мініатюрними аплікаціями.
Сьогодні існує безліч капелюшків - маленькі, щільно облягають голову або з полями, солом'яні або з тканини, зимові хутряні типу чалми або споконвічно російські вушанки. 
Ще більше існує прикрас для капелюшків у вигляді вінків, букетиків, батиков, стрічок, шматочків або муляжных фруктів. Думаю саме велика різноманітність жіночих головних уборів сьогодні можна спостерігати на королівських перегонів на іподромі в Аскоті. У Аскот необхідно приїжджати модно одягненим. Для джентльменів "мода" розуміється як приталений піджак і білі бриджі, а для дам - це капелюшки!!! - незалежно від ступеня їх схожості на головний убір. Капелюшки просто обов'язкові для відвідувачок скачок, і вони виявляються не менш цікаві, ніж самі гонки. Дивіться самі!

Звичайно ж, моєму капелюшку далеко до капелюшків, які демонструють на перегонах у Аскоті,


але для мене вона найпрекрасніша, тим більше, що носити її буде моя маленька модниця!!!
І це ще не все!!! Разом з капелюшком з'явилося ось таке прикраса для пов'язки, яку можна носити ще як і брошку! 

 А ви носите капелюшки? А як ви прикрашаєте? :)

2 коментарі:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...