середа, 31 жовтня 2012 р.

Кішка кольору сухої трави

Імен у цій граціозною кішки безліч. Перші прибули у Новий Світ європейці давали їй імена всіх великих кішок Старого Світу, більш-менш схожих і навіть зовсім не схожих на неї. Цей хижак потрапив в Книгу рекордів Гіннеса, як тварина з найбільшою кількістю назв. Крім 40 з гаком назв англійською, у неї 18 назв на мовах народів Південної Америки і ще 25 - на мовах народів Північної Америки. У Мексиці її звуть американським левом. У США, навпаки,- мексиканським левом. А ще гірським левом, пантерою, північноамериканської риссю, оленячим тигром, червоним тигром і навіть, що в перекладі безглуздо довго, кішкою кольору сухої трави, великою кішкою кольору пісковика. Є у хижака і таке ім'я, як кугуар. Це назва народилося два з гаком століття тому за принципом зіпсованого телефону: так французький натураліст Бюффон розправився з громіздким словом "кугуакуарана", яке вичитав у записках якогось португальця, а той, у свою чергу, переінакшив одне з індіанських назв. І все-таки найпопулярніше ім'я - пума. Так звали хижака індіанці кечуа.

Схема для вишивки хрестиком 
"Кугуар - кішка кольору сухої трави"
Розмір схеми: 200*250 хрестиків
Кількість кольорів: 55 відтінків палітри ДМС,
в т. ч. 18 змішаних
Техніка: хрест

Зачаровуюча краса і граціозність пум поєднуються з холоднокровністю і кровожерливістю. Володіючи неймовірною силою, спритністю і відвагою, вони завжди викликали суперечливі почуття. Але на першому місці завжди стояв страх. І не без підстави. Адже у жертви, обраної пумою, будь то звір чи людина, практично немає шансів уціліти. У восьми випадках з десяти пума бере верх.

Пума - звір обережний. Століттями вона вислизала від допитливих дослідників, тому наукове спостереження за пумами - суще покарання. До останнього часу спосіб життя і характер цього цікавого звіра були з'ясовані дуже мало. Тим цікавіше відомості, не так давно опубліковані англійським натуралістом Хэдзоном, який вивчав пуму в рідній країні цієї тварини - Лаплате. Вкрай помилився б той, хто, спираючись на прізвисько кугуара, став би уявляти його собі чимось на зразок африканського лева. По зовнішності це - просто кіт, тільки кіт величезних розмірів. Зате хоробрість кугуара - чисто левова: він не відступає ні перед яким ворогом, крім людини; так і останнього він анітрохи не боїться, хоча ніколи не нападає на нього і взагалі - дивний факт - виявляє по відношенню до двуногому володарю землі якусь приязнь. Ще дивніше та обставина, що пума ніколи не нападає на беззахисних тварин: овець, телят і т.п. Пуме ніби подобається добувати собі здобич неодмінно ціною праці і зусиль. Не чіпаючи заблукавшого барана, вона в той же час охоче готова вживати всілякі хитрощі, щоб оволодіти моторним гуанако або прудконогим конем.

Інформацію про пуме збирала тут и тут, і ще кілька цікавих фактів про цієї граціозної кішці ви можете почитати в цій статті.

Чорно-білу красуню шукайте в безкоштовному :)

13 коментарів:

 1. Суперррр!!! Как замечательно вышло,прям до мурашек по коже, и пост очень познавательный! Очень красиво!

  ВідповістиВидалити
 2. эта киса - очень серьезный товарищ))
  эта серьезность есть как в жизни (не видела фоток, где бы пума была именно милой, этаким пуФЫстиком), и в схеме этакая мощь и "дикость" сохранена!)

  ВідповістиВидалити
 3. Девочки, спасибо огромное!!! Я вот думаю может отодвинуть n-ое количество процессов и начать отшивать кошечку, я прям глаз от нее оторвать не могу..... одним словом прошу помощи - остановите меня!!!!!!!! :)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. НЕ бросай начатые дела,пусть пума будет стимулом закончить дела быстрее, а потом, подобрав все ниточки и канву начнешь кайфовать от нового процесса!

   Видалити
  2. Юль, а за Пуму ратую!!! очень хочется увидеть отшив!:)
   упс:),здесь же отговаривают:):)

   Видалити
  3. Девочки, спасибо! Пума немного отпустила :)

   Видалити
 4. Шикарно получилось! Красавица пума!

  ВідповістиВидалити
 5. Про пуму я теперь много знаю, но твоя информация освежила память))) Спасибо!
  Шикарная киса - столько в ней силы и красоты!!!

  ВідповістиВидалити
 6. Юль, просто отпадная вещь будет! Согласна с предыдущим оратором, в ней столько силы!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Таня, спасибо! Надеюсь Оксана (Львица) несмотря на ее грандиозные планы не будет откладывать отшив кошечки :)

   Видалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...