середа, 24 жовтня 2012 р.

Кенгуру

Коли на початку XVII століття хоробрі голландські моряки стали освоювати австралійські моря у пошуках багатих і родючих островів, їм доводилося висаджуватися на береги, здавалося, нескінченні землі, які вони з ностальгічних почуттів назвали Новою Голландією.

У цій країні, розповідали вони, живе звір великий, як людина, у якого довгий хвіст, а голова маленька, як у кози. Задні лапи у нього, як у птаха, і він може скакати на них на кшталт жаби. В 1640 році було дано перший науковий опис тварини, який супроводжувався фантастичним малюнком.

Схема для вишивки хрестиком "Кенгуру"
Розмір схеми: 210*250 хрестиків 
Кількість кольорів: 20 відтінків палітри ДМС,
в т. ч. 10 змішаних
Техніка: хрест і напівхрест 

Століття потому капітан Джеймс Кук, зупинившись недалеко від материка для ремонту наскочившего на риф корабля, скористався нагодою і відвідав таємничу землю. Він проник в глиб території в районі бухти Трініті. 9 липня 1770 року дві людини з його екіпажу - одним з них був знаменитий натураліст Джозеф Бенкс - вирушили на полювання, щоб поповнити запаси м'яса. Як розповідав згодом Кук, вони пройшли кілька миль і зустріли чотирьох «тих самих тварин на пташиних ногах». Бенкс пустив за ними свою хорта, але вона швидко відстала - густа трава, через яку легко перестрибували тварини, заважала їй бігти.


Незабаром Кук дізнався, що стрибуна аборигени називають кангуру. Відомості, отримані від такого освіченого й прискіпливого у звітах людини, як Джеймс Кук, не викликали сумніви, тому через двадцять років слово «кенгуру» вже вживалося як наукова назва в книгах з зоології.

Але більше всього Кука здивувало, що малюків стрибуни носять з собою в кишені на животі.

Незабаром з'ясувалася і вражаюча особливість тваринного світу Австралії: всі, хто живе на материку ссавці мали такі ж кишені для дитинчат.

Зі статті Бернара Ейвельманса в журналі Навколо світу, ще багато цікавого про кенгуру тут :)

10 коментарів:

 1. Какой хороший кенгурёнок! :) особенно умиляет то, что он как будто улыбается чему-то, что знает только он )))) и ушки такие -- потрогать хочется! Животные у тебя, Юля, замечательно выходят, как живые!!!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Юльчик, спасибо! Что самое интересное на оригинальной картинке изображен взрослый серьезный самец, а в крестиках получилась милая барышня :)

   Видалити
 2. Действительно, там много интересного про кенгуру!)
  Юля, классный зверь у тебя родился! Шёрстка такая ровненькая, а уши всем ушам уши!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Лена, спасибо! Приятно, что статьи про кенгуру понравились :)

   Видалити
 3. класс!!! не только схема, но и интересные факты) пройдясь по ссылке - конкретно зависла))

  смотрю на мордашку и в голове всплывают слова из сказки про волка: "бабушка, а почему у тебя такие большие уши":) нравится!!!

  ВідповістиВидалити
 4. Сейчас читаем улыбаясь. А вот и вправду подумать, что почувствовали те моряки, впервые увидев таких "зайцев"?:)))))

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Да, Таня, у меня тоже были странные чувства когда делала схему :) Уже сделала не одного зверя: и котенка, и собачку, и волка, и никаких проблем не было - все было ясно и понятно, а здесь все время было чувство, что делаю существо с другой планеты, такое оно необычное :)

   Видалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...