четвер, 8 червня 2017 р.

Про режим А

Цей допис для тих, у кого на фотоапараті є буква А (або Аv), та тих, хто нею ще не користувався або тільки починає;)

Буквою А позначений режим фотографування - пріоритет діофрагма. Це тільки на перший погляд це словосполучення виглядає страхітливо, насправді все дуже просто! 

Пріоритет діофрагми - це на скільки відкритий у вашому фотоапараті отвір, через яке проходить світло. Чим більший отвір, тим деталі більш розмиті, чим менший - тим чіткіше все, що оточує об'єкт, який ми фотографуємо.

Я не буду описувати як і чим вимірюється шкала діофрагми - цієї інформації багато в інтернеті, скажу тільки що число діофрагми позначається так - "F/число", ось саме число й показує на скільки відкрита діофрагма, і тут важливо запам'ятати, що чим МЕНШЕ число, тим БІЛЬШЕ відкрита діофрагма та розмите те, що не в фокусі, 

F 2,8

та навпаки, чим БІЛЬШЕ число, тим МЕНШЕ відкрито отвір та чіткіше світлина!

F 22

Так само не розповім якою кнопкою можна змінювати це число - це написано у вас в інструкції до фотоапарата. Розповім, як я вчилася режимом А користуватися;)Перше, я прочитала інструкцію до фотоапарата та знайшла те саме коліщатко, яке змінює число діофрагми.

Друге, я відключила автофокусування! Тому що не завжди фотоапарат вибирав те, що повинно бути в фокусі, тобто те що повинно залишитися чітким! До речі ручне фокусування так само просте в управлінні, як й наближення/видалення - просто крутите фокусировочное коліщатко на об'єктиві (у мене в фотоапараті передбачено що, все що в фокусі при ручному режимі виділяється білими (або жовтими, або червоними) крапочками;)

Третє, це штатив, але він на жаль не завжди поряд, тому я включала (і до сих пір включаю) режим безперервної (серійної) зйомки, а потім на компьтере вибирала вдалі кадри, повірте один з безлічі знімків обов'язково буде чітким )))

Четверте, це практика - багато однакових фотографій з різною діофрагмой, дуже багато)))

Про що ще не слід забувати при режимі А? Про світло! Пам'ятайте, що більш широкий отвір пропускає більше світла, а вужчий менше, тобто при великому числі діофрагми фотографія може бути темніше, ніж при малому. Але тут нам на допомогу приходить експозиція! Мала діофрагма - збільшуємо експозицію, широка - зменшуємо її;)

Прочитала кілька разів те, що написала, сама стала розуміти, що таке пріоритет діофрагми))) а якщо ви щось не зрозуміли, запитуйте!!! З задоволення відповім на ваші запитання ;)

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...