середа, 14 жовтня 2015 р.

Козацька Покрова

Історія свята Покрови Пресвятої Богородиці сягає глибокої давнини. Все розпочалося з появи Божої Матері у храмі Константинополя. Місто було звідусіль оточене ворогами та мешканці в одну з ночей зібралися для молитви про позбавлення Константинополя від загрози.  Серед тих, хто молився був і блаженний Андрій, який за переказами був полоненим та проданим в в рабство слов'янином. Піднявши очі до неба, він раптом побачив Пречисту Діву, оточену сонмом ангелів. Не лише блаженний Андрій побачив її, а й його учень. Богородиця довго молилася, схиливши коліна. Потім зняла зі своєї голови покрив та простягнула його над тими, хто був у храмі, знаменуючи тим самим захист від ворогів. Здивовані Андрій та його учень повідали народу про чудове бачення. А вороги без кровопролиття відступили від Константинополя.
Найбільшим та найзначущим святом була Покрова для українського козацтва. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали заступницею та покровителькою православного воїнства. Тож не дивно, що через століття це свято здобуло в Україні ще й другу назву - Козацька Покрова.
Українська Повстанська Армія теж обрала собі свято Покрови за день Зброї, віддавшись під опіку святої Богородиці. 
Отже Покрова – це свято не тільки народне, релігійне, а й національне. Тому мені здається, що більш ніж відповідної дати для відзначення Дня захистника України годі й шукати! 

Любі наші, дорогі захистники, дякуємо вам за захист нашої рідної української землі, за вашу мужність та силу! Дай Боже вам козацького здоров’я, невичерпної енергії, незламної волі та головне миру!!!


1 коментар:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...