субота, 28 березня 2015 р.

Як я вишиваю. Процес

Для початку нагадаю про те як я зберігаю матеріали та як організую процес
Ще маленька ремарка, вишиваю я по різному - якщо хрестиком та на м'якій канві, то шию "на руках" в один прокол, якщо шию на тканині рівномірного переплетення, то на п'яльцях або на станку.

І так, для вишивки все готово!


Перший хрестик! Як його закріпить? 

Я використовую два способи, перший, коли нитка тільки що з пасма - беру одну нитку довжиною в 2 рази більше тієї, з якою зазвичай вишиваю, та складаю її навпіл. На кінці нитки буде згин. В місці, де починаю вишивку, з виворітного боку на лицьову виводжу голку та витягаю нитку практично до кінця, за винятком петельки. Потім виводжу голку на виворіт в петельку.

Другий спосіб закріплення нитки традиційний - протягаю нитка під стібками з вивороту.Так само закріплюють нитку - пропустіть її під стібками та обрізаю.Вишиваю я за кольорами, в першу чергу шию там де багато одним кольором, починаю зазвичай з темних відтінків.


Потім починаю шити спочатку вишивки, а початок у мене завжди - це лівий верхній куток )))Повторюся, вишиваю за кольором - беру ниточку одне кольору і шию поки є поруч всі значки цього кольору або поки є нитка у голці. Протяжки роблю не більше 10 хрестиків. Якщо всі символи, що стоять поруч, закінчилися, нитку закріплюю,  обрізаю та беру наступний відтінок. Якщо закінчилася нитка, голку повертаю в органайзер та вдеваю нитку в неї тільки тоді, коли в органайзері велика частина голок без ниток :)Шию по листам, але обов'язково заходжу на наступні, щоб по закінченню вишивання не було видно меж між хрестиками.


Ось такий нехитрий спосіб вишивання я використовую. Ні якими іншими способами вишивати навіть не пробувала і, напевно, вже і не буду, тому що швидкість вишивки мене влаштовує та й отримую величезне задоволення і від зміни голок, і від того, як поступово зашиває полотно, і навіть від одиничних хрестиків ))) І вам бажаю отримувати задоволення від вишивки і неважливо яким способом ви закріплюєте нитка, як багато у вас одиничних хрестиків або відтінків, головне щоб вам подобався процес та результат!!!

PS якщо щось упустила або щось не зрозуміло, запитуйте! та хороших вихідних!!!

7 коментарів:

 1. До кожної нитки своя голка, хороша ідея

  ВідповістиВидалити
 2. Приятный пост, люблю когда рассказывают о том, как удобнее. Органайзер суперский. Юль, а ты сидя вышиваешь, за столом, в кресле или лёжа. Я люблю лёжа в кровати, за день спина устаёт, поэтому обложусь ножничками, ниточками, маркером, ноутом и вышиваю пока не поднимут.

  ВідповістиВидалити
 3. Дякую за такий детальний пост. Для таких початківців як я - це саме те, що треба. Є багато нюансів, про які не спитаеш:)
  Зараз вишивка для мене - це ковток свіжого повітря. Дуже гарно допомагае відпочити моїй голові після важкого дня. Навіть і не думала, що мене так затягне)))

  ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...