неділя, 7 липня 2013 р.

На Івана Купала

Біля річки ходили дівчата - карі оченята.
Лички, мов яблука, брови чорненькі - 
Дівчата ой які гарненькі.
Вони в зеленім лузі квіточкі збирали,
Квіточки збирали, на хвилю, на воду кидали,
А віночки із рожі червоної,
Ромашки, зілля зелененького,
Волошки синьоокої, червоного маку.Івана Купала – це традиційне свято, яке відзначають в Україні, Росії, Білорусії в ніч на 7 липня. Історично цей день був днем сонцестояння. 


Головними атрибутами свята є Купало й Марена. 
Сам Купало – це був Бог літнього сонцестояння, покровитель шлюбу, кохання, подовження роду. Купало походить від слова «купа»з – поєднання статей, вступання у шлюб. Також купайлицею називається ритуальне вогнище цього свята. 


Марена (Мара) – це богиня темної ночі, страшних сновидінь, привидів, хвороб, смерті. За давньоукраїнською легендою Мара сіє на землі чвари, брехні, недуги, вночі ходить з головою по під пахвами і гукає імена людей – хто відгукнеться, той вмирає. Любить душити сплячих та пити їхню кров.


У це свято дівчата плетуть вінки з польових квітів, а увечері опускають їх на воду з прилаштованими запаленими свічками. Існує прикмета: що якщо вінок пливе добре і свічка горить, то дівчина впродовж року вийде заміж, а якщо крутиться на місці з – доведеться їй ще трохи дівувати. Якщо вінок відпливе далеко й пристане до якогось берега, то з тієї сторони й прийде наречений дівчини .


Ой на Івана, ой та на Купала, 
Котилася зоря з неба, та у в воду впала. 
А дівчина за водою пустила віночок, 
Заплуталась ясна зірка в зелен барвіночок. 
А дівчина-чарівниця на долю гадала, 
Як узріла ясну зірку, так і заспівала.
У цю ніч, як вважалося, плодюча сила землі найбільша, а в темряві лісу в цей час розквітає вогняна квітка папороті — квітка щастя. Хто знайде цю чарівну квітку, тому відкриються всі скарби, той збере великий урожай, зможе розуміти мову будь-якого створіння. Але темні сили стережуть у купальську ніч вогняну квітку, намагаючись нашкодити людині та не дати зірвати її. Квітка розквітає для неї лише один раз у житті. 


Шукайте цю чарівну квітку!!! Та будьте щастливі!!!

6 коментарів:

 1. У меня ДР 6 июля и мама всегда шутит, что они уже нашли свою папараць-кветку. Не знаю как там с мистикой, но ощущать себя цветком чертовски приятно ))))

  ВідповістиВидалити
 2. Ах, какая мальва! Какой венок! Так бы в нем босиком в лес - за таинственным цветком папоротника... или лучше на пенёчке подождать, а любимый хлопец принесёт Диво-дивное ;)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. А еще лучше вдвоем!!! :)))) а то еще с пенечка кто-то украдет :))))

   Видалити
 3. Юля, спасибо! Интересно было почитать. Фото очень красивые!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Спасибо, Инна! Надеюсь с прочтением не было проблем? Не было вчера уже сил переводить...

   Видалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...