понеділок, 20 травня 2013 р.

Квітка богині веселки

Це дивовижно красивий квітка. Вона названа на честь грецької богині веселки Іріди. Існує красива легенда, за якою Меркурій і чарівна Ірис проводжають душі покійних по веселці в країну вічного світу. Може бути, тому ірис вважався символом миру і спокою.Історія цієї квітки цікава і захоплююча. Вона була відома більше 4000 років тому як декоративна рослина. Перші згадки про ірисі, як про лікувальному рослину, була зроблена ще в I ст. нашої ери Діоскоридом, лікарем епохи імператора Нерона.


У християнстві ірис вважається квіткою Діви Марії, Цариці Небесної і втілює собою її страждання. А от у Стародавньому Єгипті ця квітка була символом красномовства.
У Китаї ірис вважають квіткою дружби, на мові квітів він означає повагу, довіру і вірність, а рідкісні червоні півники - символ щастя і взаємного кохання.У арабів - білі іриси - символ пам'яті.Синій колір ірису - це символ вічності.


Блакитний ірис - символ віри, істини, спокою.


Фіолетовий ірис - символ стриманості, духовності. Ще фіолетовий ірис був символом російського модерну, революційного періоду в світовій історії мистецтва.


А ось ще одна легенда про ирисах. За легендою перший ірис розцвів кілька мільйонів років тому і був такий прекрасний, що помилуватися їм прийшли не тільки звірі, птахи і комахи, але і вода і вітер, які потім рознесли дозрілі насіння по всій землі. А коли насіння проросли і розквітли, ірис став одним з улюблених рослин людини.
4 коментарі:

  1. Ирисы так прекрасны. Скоро они и у нас, в Сибири, зацветут. Любуюсь вашими фотографиями, каждая - маленький шедевр.

    ВідповістиВидалити
  2. красота, люблю ирисы, прихрдите на мои посмотреть http://dukinna-71.blogspot.com/2013/05/blog-post_19.html

    ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...