середа, 19 грудня 2012 р.

Маленький подарунок на свято Святого Миколая

Сьогодні православні всього світу відзначають день святого Миколая, одного з найбільш шанованих святих на Русі і в усьому православному світі. Святитель Миколай прославився як великий угодник Божий, тому в народі його зазвичай називають Миколою Угодником. Християни вірять, що і до цього дня він робить безліч чудес на допомогу тих, що моляться йому, тому шанобливо називають Миколою Чудотворцем.

В Україні Микола-угодник - один з найбільш шанованих святих. Його ікона була практично в кожній хаті, причому ставили її поряд з образами Христа і Богоматері. Наші предки вірили, що святий Миколай оберігає їх від усіх бід в подорожах. 


З давніх часів у день Святого Миколая повелася традиція дарувати подарунки дітям. Вважається, що подарунки повинні отримувати тільки слухняні діти, тому малюки в очікуванні свята Святого Миколая намагаються себе добре вести, щоб не залишитися без подарунків. Неслухняним дітям покладаються різки.

Про подарунки Святого Миколая складено безліч легенд. Одна з них пояснює походження традиційного шкарпетки для подарунків. Святий Миколай вирішив допомогти трьом сестрам, яких через бідність ніхто не хотів брати в дружини. Вночі напередодні Різдва він кинув їм через камінну трубу три мішечки із золотими монетами. Сестри в той вечір розвісили сушитися біля каміна свої випрані панчішки. У них і потрапили подарункові мішечки від Святого Миколая.

Після допомоги трьом сестрам, Микола продовжував здійснювати підтримку бідних городян, залишаючись непоміченим і дивуючи все місто. Він непомітно приносив у їхні будинки іграшки та теплі речі для дітей, ліки для хворих.

Святий Миколай завжди приходить вночі. Діти країн Європи, які бажають отримати подарунки у двері або під вікном ставлять начищений черевик, а поруч з ним кладуть морквину або пучок сіна, щоб віслючок Святого Миколая не пройшов мимо. Якщо в будинку є камін, то біля нього обов'язково вішається найбільша шкарпетка. В Україні ж дітки шукають свої подарунки під подушкою :).

Багато хто з нас вже давно не діти, але все одно ми любимо отримувати подарунки :) тому в це чудове свято я хочу подарувати вам маленький подаруночок - схему для вишивки хрестом "Новорічний Зайчик"!

Схема для вишивки хрестиком "Новорічний зайчик"
Розмір схеми: 170*170 хрестиків 
Кількість кольорів: 35 відтінків палітри ДМС,
в т. ч. 9 змішаних
Черно-біла символьна схема

Колорова символьна схема

Святий отче, Миколай, 
Мою хату не минай! 
Подаруй мені потіху 
І торбину, повну сміху, 
І здоров'я для родини, 
Красну долю для Вкраїни.

                                    В. Багірова

4 коментарі:

 1. Юля, спасибо дорогая за схему! Интересный рассказик с удовольствием почитала.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Инна, рада что понравился и рассказик, и зайчик :)

   Видалити
 2. Зайчишка очень милый))) И тебя, Юлечка, с праздником!

  ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...