середа, 14 листопада 2012 р.

Невеликі сумочки


Вважається, що прототипом сучасних невеликих сумочок стали середньовічні ридикюлі. Тоді їх носили на поясі і їх розмір співвідносили з достатком і соціальним становищем дами. Тільки в зворотній пропорції. Чим менше була сумочка, і чим багатше вона була прикрашена, тим краще. Причому використовували для обробки цієї знакової деталі дорогоцінні метали і самоцвіти.
Сумочки завжди була на виду, зазвичай її підвішували на поясок сукні. А в стандартний набір входило дзеркальце, нюхальні солі, хустку і інші дрібниці.
Хоча в Європі модний аксесуар з'явився тільки в середні століття, в Азії він був відомий раніше, його історія в Японії ведеться як мінімум від дев'ятого століття. Археологи вели розкопки в Нисиваки, досліджували жіночі поховання, і знайшли впізнаваний аксесуар. Вміст мало відрізнялося від того, що було в сумочках європейських модниць. Там були металеві щипчики і ножиці, китайське бронзове люстерко, горщики.
Історія сучасних невеликих сумочок пов'язана з ім'ям фаворитки французького короля Людовіка XV. Всім відома маркіза Помпадур мала прекрасний смак і любила займатися рукоділлям. Вона постійно носила при собі торбинку для шиття, пишно оздоблену мереживом, вишивкою та камінням. У підсумку кожна la dame a la mode при дворі обзавелася таким аксесуаром. А сама мініатюрна сумочка, затягнута шнурочком, стала називатися «помпадур» і використовували для носіння помад, мазей, манікюрних приналежності, наборів для рукоділля.


Сьогодні ці маленькі сумочки є у кожної без винятку жінки або дівчини. Навіть у маленьких дівчаток, які ще ходять в садок, є торбинки для зберігання шпильок, дитячих помад і іншого.
Звичайно ж, ви зрозуміли, що мова йде про косметички, про самому зручному аксесуар для зберігання косметики та інших дрібниць.
У мене теж є косметички... куплені, а тепер з'явилися ще й зв'язані! Сподіваюся, що я не обмежуся двома :)


14 коментарів:

 1. Юль, хорошИ,интересные:)) затейно смотрятся, особенно сиреневая,такая прям вся в рюшечках/завиточках:)
  я так понимаю, сиреневая на шнуре (закрытие = затягивание шнура)? очень похожа на японскую омияге))

  P.S. а есть еще и пришивные с фермуаром:), очень жду и таких:)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Таня, спасибо! Да, сиреневая на шнурочке, я ее еще на море связала, а сейчас подкладочку пришила :) Про фермуары думаю, у меня проблемы с расчетами - я в начале вязания не могу расчитать правильно размер готовой сумочки :)))), поэтому и вязать спицами бросила ...

   Видалити
 2. Красотульки какие!!! Даже не знаю, которая нравится больше )) Чудесные косметички! Доча себе таких же не требует? ))

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Юльчик, спасибо! Доча сразу решила, что это для нее :))))

   Видалити
  2. ага, и мама так сразу сдалась? )) или в планах еще косметички? :)

   Видалити
  3. Ну я особенно не сдавалась, просто спрятала в комод :) А в планах, конечно же, еще есть - вот на днях 35 моточков ниток прикупила... к сведению на розовую косметичку пошел 1 моточек :))))

   Видалити
 3. Юля, спасибо за интересную информацию.Замечательные косметички связала, молодчинка!!!

  ВідповістиВидалити
 4. Яркие и очень девчачьи))) Юль, я смотрю крючок тебя сильно подцепил)))

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Да, Лена, что-то очень сильно он меня зацепил :)

   Видалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...