вівторок, 3 липня 2012 р.

Подорож по південно-східному Криму

Так несподівано звалившуся на нас відпустку ми провели на південно-східному узбережжі Криму, за тиждень ми стільки побачили, отримали масу вражень, тому поспішаю поділитися ними з вами!

Отже, перший курорт, який ми відвідали була Феодосії - в перекладі з грецького «Богом дана», заснована більш 2530 років тому грецькими колоністами з Мілета.

Я ніколи не бувала в цьому містечку раніше, і була скептично налаштована, але місто зачарував мене своїми тінистими вулицями, чистотою, піщаними пляжами...


Море у Феодосії "...чудове, синє і ніжне... на березі його можна прожити 1000 років і не засумувати, - писав про Феодосії А.П. Чехів. - Купання до того добре, що я, поринувши, став сміятися без всякої причини".
 
Тут все життя прожив Іван Айвазовський... Звичайно ж, ми відвідали його музей, відірватися від картини "Серед хвиль" я не могла...


На один день ми з'їздили в Орджонікідзе. Містечко знаходиться між Феодосією і Коктебелем... гарний види, але пляж і інфраструктура залишає бажати кращого :(...Потім на пару днів ми переїхали в Судак - стародавнє місто Криму. Перебування людини в околицях Судака простежується з часів палеоліту.


І Генуезька фортеця! За легендою, записаною в пізньому джерелі «Судацькому синаксаре», вона була побудована в 212 році аланами, однак жодних археологічних підтверджень цієї дати до сьогоднішнього дня не виявлено. У зв'язку з цим багато вчені датують її зведення кінцем VII століття і пов'язують його з хозарами або візантійцями. Фортецею, крім хазар, візантійців і генуезців, володіли також половці (XI-XIII ст.), золотоординці (XIII-XIV ст.) і турки (XV-XVIII вв).

Побувавши в Судаку, ми не могли не заїхати в Новий світ. Такої кількості народу на пляжі я не бачила - там не те що купатися, стати не було де, тому ми півдня провели в ресторані "Катерина", який порадував не тільки красивим інтер'єром і хорошим обслуговування, але і смачною кухнею.
Найкоротшою поїздкою у нас було відвідування Меганома, ми провели там менше години, а фотографій вийшло більше, ніж з Феодосії. Меганом - це півострів, розташований недалеко від Судака, одне з кращих місць в південно-східному Криму для відпочинку дикуном. Мис Меганом утворений вапняковими брилами, переміщеними в далекому минулому по гірському схилу до морського узбережжя, а також вулканічними породами.

10 коментарів:

 1. Ммм, как все красиво! Поздравляю с таким замечательным отдыхом!

  ВідповістиВидалити
 2. Красотааа... очень хочу побывать в Крыму, надеемся с мужем - через пару лет съездить =)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Обязательно побывайте, Крым очень красив и что не может не радывать - все больше и больше становится похож на цивилизованный курорт :)

   Видалити
 3. Спасибо за интересную и содержательную фотоэкскурсию!!! Юля, очень красивые, живописные места!!! Никогда там не была, уже хочется побывать и всё увидеть своими глазами!!! По-моему, облако над морем на 2 сверху фото претендент номер 2 (после розы с каплями росы) на изготовление схемы по фото!!! Не знала, что Феодосии столько много лет!!! Это удивительно!!!

  ВідповістиВидалити
 4. Юля, шикарные фотографии!!! какое там море! особенно впечатлили пейзажи с Меганома. Я вот тоже не знала, что крым настолько красив... А крепость! Я бы с удовольствием там побродила :)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Юль, это только маленькая часть Крыма, на южном побережье еще красивее (для меня во всяком случае - я субтропики больше люблю :) )

   Видалити
 5. Восторг от фото!!! Мыс Меган просто фантастический! Юль, спасибо огромное тебе за них и за рассказ!

  ВідповістиВидалити
 6. так приятно было увидеть места, с которыми связаны очень приятные воспоминания! :) Я прошлам летом впервые попала в эту часть Крыма, и была очаровна! И да, к Феодосии была настроена очень скептичеки, а городок очаровал чем-то неуловимым, спокойным и светлым! :))) правда, такой желанный музей Грина и Айвазовского я оставила на осень, на не сезон, потому что очередь была огромной! и чтобы вернуться туда снова!

  ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...