вівторок, 31 січня 2012 р.

Дзеркало котячої душі

Мур-мур

Розмір схеми: 120*152 хрестиків
Розмір готової роботи на канві Аїда 21: 27 см
Кількість кольорів: 27 відтінку палітри ДМС, 
в т. ч. 15 змішаних

У кішки небагата міміка, але, незважаючи на це, вираз мордочки має величезну кількість нюансів. Якщо поглянути мурке в очі - в них можна побачити все: радість, відчай, лють, страх, цікавість, здивування, обурення, зацікавленість, нудьгу, ніжність і т.д. Як кішці вдається змінювати вираз очей - загадка. Між собою кішки, крім голосу, рухів тіла, хвоста, вух, вибрисов, також спілкуються за допомогою очей. Кішки, що живуть в полувільному стані в сільській чи міській місцевості, час від часу збираються на «посиденьки» великими групами. Вчені не можуть зрозуміти, який же сенс у цих зібраннях, адже в цей час кішки просто сидять і мовчки обмінюються поглядами.

Ось саме, поглядами!!! Можливо, мурки таким чином (тільки за допомогою очей) розмовляють один з одним.

До речі, з людиною кішки теж прагнуть розмовляти, насамперед, поглядом. Але Homo sapiens часто не розуміє цього візуального мови тварин, і тоді кішка як крайній, але ефективний засіб пускає в хід свої голосові зв'язки. Сама мурка дуже чуйно реагує на погляд господаря - у відповідь вона спочатку цікавістю, дуже уважно дивиться людині в очі, а потім, прийшовши до певних висновків, відповідно поводиться. Така поведінка характерна не тільки для домашніх кішок. Їх дикі родичі надають погляду не менше значення. Відомі випадки, коли тигр, готовий до нападу, відступав під пильним поглядом людини.

Може бути, коли-небудь, таємниця котячого погляду буде відкрита, але це лише одна з багатьох таємниць, збережених кішками. (за матеріалами Семиковой Л. А.)

1 коментар:

  1. О, у моего Лаки (кота) так развита мимика - ухохочешься , когда его ругаю , он даёт задних ход и ЩУРИТСЯ , а когда со смены прихожу домой он такими глазами жалостными смотрит , типа жалуется , что его дети обижают)))

    ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...