вівторок, 8 листопада 2011 р.

Сікстинська Мадонна Рафаеля


 

Цей вівтарний образ - остання з великих робіт Рафаеля, присвячена його улюбленій темі. Ще в ранній період творчості він звертався до образу Мадонни з немовлям, коженого разу вишукуючи новий підхід. Переважаючий характер генія Рафаеля виражався в прагненні до божества, до перетворення земного, людського у вічне, божественне. 

Здається, що завіса тільки но розсунулася і поглядам віруючих відкрилося небесне бачення - ступающа над хмарою Діва Марія з немовлям Ісусом на руках. Мадонна тримає довірливо приникшего до неї Ісуса по-материнськи дбайливо. Геній Рафаеля немов уклав божественного немовляти в магічне коло, утворений лівою рукою Мадонни, її спадаючим покривалом і правою рукою Ісуса. Погляд її спрямований крізь глядача, сповнений тривожного передбачення трагічної долі сина. Обличчя Мадонни - втілення античного ідеалу краси в поєднанні з духовністю християнського ідеалу. 

Папа Сікст II, прийняв мученицьку смерть в 258 р. н.е. і зарахований до лику святих, просить Марію про заступництво за всіх, хто молиться їй перед вівтарем. Поза Святої Варвари, її обличчя і опущений погляд висловлюють покірність і благоговіння. У глибині картини, на задньому плані, ледве помітні в золотій імлі, смутно вгадуються обличчя ангелів, підсилюючи загальну піднесену атмосферу. Погляди і жести двох ангелів на передньому плані звернені до Мадонни. Присутність цих крилатих хлопчиків, більше нагадують міфологічних амурів, надає полотну особливу теплоту і людяність.

Розмір схеми: 315*415 хрестиків
Розмір готової роботи на канві Аіда 18: 45*58 см 
Кількість кольорів: 90 відтінків палітри ДМС, 
в т. ч. 31 змішаних
Чи не правда, повз цієї картини пройти не можна... Завдяки Марії з Самари я теж не змогла встояти від чарівності цього полотна і ось що вийшло...

Процеси можна подивитися тут, тут і тут... далі буде...

Схему можна придбати в магазинчику (там же можна подивитися приклади як виглядає схема) або написати мені на електронну пошту :)

2 коментарі:

  1. Сложная работа, а красиваяяя!!! :)
    но я бы не взялась, наверное, потому что не созрела для вышивки на тему веры )
    Лучше я на Ваши цветочки как-нибудь позарюсь ;)

    ВідповістиВидалити
  2. Наташа, спасибо! А со мной на "ты" пожалуйста!!! :)

    ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...